O muzeju
Narodni muzej u Leskovcu osnovan je 1948. godine. Kompleksnog je tipa, jer prikuplja, proučava i prezentuje istorijsko-umetničke predmete iz arheologije, istorije, etnologije i istorije umetnosti od praistorije Leskovca i okoline do danas. U sklopu muzejske zgrade, pored prostora sa stalnom postavkom, nalaze se dve likovne galerije, sala za naučne skupove i biblioteka. U muzeju se povremeno organizuju i stručni i naučni skupovi, razna predavanja i tribine i radionice.
O projektu
Pobedom na tenderu pod nazivom „Nabavka opreme i projektora za 3D mapiranje“ raspisanom od strane Narodnog muzeja u Leskovcu, AVL Projekt je ponovo dobio priliku da isporuči kvalitetan Christie DLP projektor sa video opremom.
Isporučeni projektor CHRISTIE DWU851-Q će se, pored projekcija u sali, koristiti i za druge namene u muzeju kao što su konferencije, promocije i slično. Zato je izabran zoom objektiv 1.6-2.4:1 koji može da zadovolji višenamensku svrhu sale i različite programe sa projekcijom.
Isporučeni projektor je snage ostvetljaja od 7500ANSI lumena što omogućava dobru, vidljivu projekciju i pri višim nivoima ambijentalnog svetla.
Obzirom da projektor poseduje HDBaseT ulaz, na njega je moguće puštati sadržaj i sa udaljene lokacije, do 100m, uz odgovarajući HDBaseT predajnik. Projektor ima mogućnost rada u „Portrait“ orijentaciji i 360 stepeni, u režimu 24/7, kao i da projektuje sliku na zakrivljenu površinu, što može biti interesantno za muzejske projekcije.
Prezentovanje nekog sadržaja putem projektora je moguće izvesti i bežičnim putem preko aplikacije za Android i/ili iOS uređaje i USB adaptera.
Bitna prednost isporučenog projektora je izuzetno mali nivo buke koji proizvodi u radu što je svakako značajno u muzeju.
Za puštanje sadražaja na projektor koristi se računar.
Ozvučenje se sastoji od RCF pojačavača IPS 1700, pasivnih zvučničkih kutija RCF ART 312 MK3, woofera RCF SUB 708-AS II, dok je za govornika odabran bežični mikrofonski sistem RCF TX 2006.
Zahvaljujući isporučenom projektoru i ozvučenju, Narodni muzej u Leskovcu je značajno unapredio svoj rad i tako se pridružio narastajućem broju ustanova kulture koje svoj rad baziraju na multimedijalnim tehnologijama.